Mielno

Mielno to nadmorski kurort w powiecie koszalińskim i województwie zachodniopomorskim. Mielno posiada około 2200 mieszkańców. Położenie tego kąpieliska jest niezwykłe, bo od północy graniczy z Morzem Bałtyckim, a od wschodu i południa z jeziorem Jamno. Dzięki niewielkiej odległości od Koszalina (12 km), przez cały rok, gdy tylko słońce przygrzeje, pojawiają się spacerowicze z tego pobliskiego miasta. Szczególnie w weekendy, Mielno może być okupywane przez koszalinian.

Od lat 20- i 30-tych XIX wieku Mielno pełniło rolę niewielkiego kąpieliska, aby za sprawą Mieleńskiego Związku Kąpielowego stać się popularnym miejscem letniego wypoczynku. Pewną rolę odegrał w rozwoju kąpieliska także ówczesny właściciel Mielna i jednocześnie aktywny działacz społeczny Maximilian Sigfried Adolph Otto Schmeling. Uznanie Schmelinga - mistrza świata wszechwag w boksie zawodowym, musiało pewnie rozsławić kurort nie tylko w Europie.

Obecnie, przez cały rok czynne są tu sanatoria, w których leczy się przede wszystkim choroby układu nerwowego, ruchowego, krążenia, nieżyty górnych dróg oddechowych, tarczycy i inne. Wszystko jednak kręci się wokół pięknej, strzeżonej plaży oraz równoległej do niej Promenady Przyjaźni, z początku XX wieku.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię
Mielno adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Mielno, zobacz gdzie w Sarbinowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Mielno.
  • 76-032 Mielno
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Mielno opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Tagi
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij