Wrzesień nad morzem Sarbinowo - 3 najlepsze atrakcje

Pierwsza dekada września już za nami, czego nie można jeszcze powiedzieć o szeroko rozumianym sezonie urlopowym nad morzem. Bo wprawdzie zdecydowana większość wczasowiczów wybierających do takich kurortów jak Sarbinowo rezerwuje sobie turnusy na lato, to również w sezonie jesiennym wszelkiego typu obiekty noclegowe kuszą rozmaitymi promocjami. Poza cenami za łóżko, warto też zwracać uwagę na dostępne w tym czasie atrakcje turystyczne.

Nie jest żadną wielką tajemnicą fakt, że już na początku września zakres dostępnych nad morzem możliwości spędzenia wolnego czasu ulega znacznemu zmniejszeniu. Określenie “atrakcja sezonowa” jak ulał pasuje do objazdowych wesołych miasteczek, salonów gier, różnych wystaw (od mini-oceanariów po “morskie potwory” i takie tam) etc. A co mają robić turyści, którzy wykupili noclegi w Sarbinowie na jesień? Redakcja noclegi.net.pl wytypowała trzy najlepsze propozycje:

1. Plaża - nie da się ukryć, że nadmorskie położenie to zdecydowanie najsilniejszy wabik, jakim Sarbinowo może kusić przyjezdnych. Dotyczy to zarówno okresu wakacyjnego, jak też września i innych okienek turystycznych poza sezonem letnim. Co prawda kąpieliska są już nieczynne, a i opalaniu się pogoda nie bardzo sprzyja, to niezwykle przyjemne - a przy okazji korzystne dla zdrowia - będą spacery i przebieżki wzdłuż malowniczej plaży. Dodatkowymi atrakcjami będą długa promenada oraz wychodzące na kilkanaście metrów w morze molo. Trudno o lepszą zachętę do dłuższej, niekoniecznie dalekiej, przechadzki na plażę.

2. Ogrody Hortulus w Dobrzycy - zaczarowany ogród i magiczny labirynt w jednym, a to tylko dwie z wielu niezwykłych atrakcji. Odpoczywający w Sarbinowie do dwóch dobrzyckich Ogrodów Hortulus mają bardzo blisko, mniej więcej kwadrans jazdy samochodem. Taka wycieczka pozwoli nie tylko zrelaksować się w iście cudownych okolicznościach przyrody, ale też dowiedzieć co nieco o kulturze i architekturze kilku krajów dzięki ogrodom tematycznym. Natomiast całkiem sporą dawkę rozrywki gwarantują proponowane gry terenowe oraz wieża widokowa. A wrzesień i zjawisko złotej polskiej jesieni to bardzo dobry pretekst, by oddać się kontemplacji zachwycających krajobrazów.

3. Kościół Wniebowzięcia NMP - perełka pomorskiej architektury sakralnej, który docenią wszyscy miłośnicy zabytków. Główna świątynia Sarbinowa powstała w połowie XIX wieku, jednym z jej projektantów - odpowiedzialnym akurat za ośmiokątną, strzelistą wieżę - był niezwykle ceniony w tamtych czasach Karl Schinkl - o jego kunszcie najlepiej świadczy fakt, że cieszył się wielkim powodzeniem na pruskim dworze królewskim. Całość utrzymana jest w stylu neogotyckim, choć z oryginalnego wyposażenia nie zostało do dziś wiele. Najstarsze atrakcje sarbinowskiego kościoła to chrzcielnica i trzy dzwony. Turyści mogą tylko trochę żałować, iż 40-metrowa wieża kościelna nie pełni już funkcji widokowych (tak samo zresztą jak sygnalizacyjnych dla statków), gdyż pejzaże we wrześniu są w tej części wybrzeża wprost niesamowite.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij