Zabytkowe organy

Nie każdy wie, że Sarbinowo posiada nie tylko piękny kościół, ale i przepiękne, zabytkowe kościelne organy.

Wkraczając w progi parafialnego kościoła p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, nie sposób nie zwrócić uwagi na monumentalne, zabytkowe organy z XIX w. Zostały one wykonane przez firmę CF Völkner - Dünnow, niestety nie można określić dziś jednoznacznie daty ich budowy, dlatego też do tej pory nie wiadomo, czy ich autorem był Christian, czy Paul.

W swojej pierwszej wersji, organy posiadały dwa manuały (czyli klawiatury ręczne), lecz niestety podczas remontu, który miał miejsce w 2005 roku, jeden z nich został usunięty. Obecnie, każdego roku w połowie wakacji, na tychże zabytkowych instrumentach odbywają się koncerty w ramach Festiwalu organizowanego przez Filharmonię Koszalińską, które niezmiennie przyciągają wielu miłośników tego rodzaju muzyki.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Chlubą kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sarbinowie są iście monumentalne organy. Wyprodukowane w XIX wieku i zainstalowane w świątyni przez cenioną w tamtym czasie firmę CF Völkner, oryginalnie miały dwie klawiatury - po renowacji w 2005 r. ostał się jeden manuał. Instrument intensywnie wykorzystywany jest w trakcie festiwalu muzyki organowej.

Zabytkowe organy adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Zabytkowe organy, zobacz gdzie w Sarbinowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Zabytkowe organy.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Zabytkowe organy opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij