Promenada

Przez wiele dziesięcioleci Morze Bałtyckie wbijało się w ląd, aż w roku 1910 umocniono brzeg liczącym około kilometra murem, mającym na celu zapobiec niszczącej działalności morza. Wybudowano go z kamieni i betonu. To właśnie on stał się fundamentem nowej promenady spacerowej.

Inwestycja została zrealizowana w ramach Programu Ochrony Brzegów Morskich. Stary mur został umocniony i zmodernizowany, wybudowano dwa zjazdy na plażę i dziewięć zejść oraz oświetlenie. Oficjalne otwarcie nastąpiło 27 września 2013 roku. Inwestycja pochłonęła 14,5 mln zł.

Zarówno dla mieszkańców, jak i turystów jest to przepiękne miejsce do spacerów, podziwiania wschodów i zachodów słońca oraz zróżnicowanych obliczy Morza Bałtyckiego. Spoglądając z promenady w kierunku miasta zobaczymy piękny Kościół p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, który góruje ponad całą okolicą. Przy promenadzie znajdują się też bary, kawiarnie, ogródki piwne, smażalnie ryb oraz obiekty noclegowe.

Promenada to rzecz jasnadoskonałe miejsce na długie spacery i relaks podczas spoglądania na morze, opalania, lub czytania książki na jednej z ławeczek usadowionych wzdłuż deptaku.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur

Szeroko, wygodnie, bardzo przyjemnie spaceruje się z wózkiem dziecięcym!

Michał

Dodaj opinię

Solidna, ponad kilometrowa nadmorska alejka, wybudowana tuż przy plaży, to doskonałe miejsce do nadmorskich spacerów - także po zmierzchu. Kto zechce, może na chwilę przysiąść na jednej z ławeczek. Promenada w Sarbinowie przystosowana jest też do potrzeb osób niepełnosprawnych. Fundamentem konstrukcji jest mur z 1910 r., który postawiono by zatrzymać morską wodę.

Filmowaniem Promenady może zająć się firma KM Studio kamerzysta Wrocław

Promenada adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Promenada, zobacz gdzie w Sarbinowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Promenada.
  • Ulica
    Promenada Nadmorska
    Promenada mieści się przy ulicy Promenada Nadmorska w Sarbinowie
  • 76-034 Sarbinowo
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Promenada opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij