Kościół p.w. św. Jana Chrzciciela

W niewielkiej wsi Łekno, niedaleko Sarbinowa znajduje się wzniesiony z kamienia i cegły na przełomie XV i XVI w., kościół p.w. św. Jana Chrzciciela, wybudowany w stylu późnogotyckim.

U swego boku ma trzykondygnacyjną wieżę, która - co ciekawe - przed uderzeniem pioruna w 1789 r. wyglądała nieco inaczej niż dziś.

Kościół zaopatrzony jest w zegar z 1889 r. Wewnątrz również znajdują się zabytkowe przedmioty - np. dawna chrzcielnica czy dwa dzwony z XV w. Okna zdobią kolorowe witraże z kartuszami herbowymi oraz scenami biblijnymi, a na środku antepedium widnieje piękny obraz "Ostatnia wieczerza" z 1578 roku.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Zabytek z Łekna, postawiony na przełomie XV i XVI stulecia. Do budowy używano przede wszystkim cegły i kamieni polnych. Kościół Jana Chrzciciela wygląda dość typowo dla późnego gotyku. Niektóre elementy, jak dwa dzwony i chrzcielnica, pozostają na wyposażeniu właściwie od początku istnienia świątyni. Długo przetrwały też witraże i obraz “Ostatnia wieczerza”.

Kościół p.w. św. Jana Chrzciciela adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół p.w. św. Jana Chrzciciela, zobacz gdzie w Sarbinowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół p.w. św. Jana Chrzciciela.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół p.w. św. Jana Chrzciciela opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij