Farma Wiatrowa Tymień

W odległości ok. 9 km na wschód od Sianożęt, znajduje się nowoczesne urządzenie do produkcji energii elektrycznej. Jest to wielka farma wiatrowa w Tymieniu.

Przygotowania do jej budowy trwały ponad 6 lat, a sama budowa niespełna 1 rok. Rozpoczęcie prac nastąpiło latem 2005 r., a 28 maja 2006 r. zakończono budowę. Składa się z 25 trójśmigłowych, 100-metrowych wiatraków. Każdy wiatrak przy prędkości około 12 m/s, osiąga moc 2 MW. Jest to największa elektrownia wiatrowa w kraju, z mocą do 50 MW.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Jak może wyglądać tradycyjnie polski krajobraz, gdzie dominują już odnawialne źródła energii? Bodaj tak, jak w pobliskim Tymieniu, gdzie mieści się nowoczesny i sprawdzony (wybudowany w 2006 r.) zespół elektrowni wiatrowych - największy i najmocniejszy w kraju (50 MW) dzięki 25 śmigłom. Dlatego warto pojechać, zobaczyć, podziwiać i powoli zacząć się przyzwyczajać.

Farma Wiatrowa Tymień adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Farma Wiatrowa Tymień, zobacz gdzie w Sarbinowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Farma Wiatrowa Tymień.
  • 76-035 Tymień
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Farma Wiatrowa Tymień opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij